Dalyan Hotel Caria Royal
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dalyan’da tatil yapmak, denizin tadını uzun uzun çıkarmak bütün yılın stresini hafifletmek  yeter.  Yöresel yemekler ve kültürel değerleriyle insanın belleğinde unutulmaz bir tatil anısı olarak kalır. Sizler için otelimizinde sponsoru olan bir çok aktiviteleri için sizler için sıralayıp ” Dalyan’da Ne yapabilirim? ” Sorularını cevapsız bırakmadık.

1-Dalyan Tekne Turları

Dalyan TURU

Dalyan’da tekne turu, bölgenin doğası tam anlamıyla keşfetmeden tatilinize kesinlikle sonlandırmayın. Dalyan’ın en güzel keşfi Tekne turlarıdır. Dalyan çayı kral mezarları, kaunos antik kenti, iztuzu plajına götürecek. Hemfikir hem de karnınız doyacak.Bu anınızı  Dalyan’ın en güzel manzaralarının fotoğraflarını çekerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

2- 12 Adalar Göcek Turu

Mavi Tur diyede adlandırılan 12 Adalar Turuna,  güneş yanığı olmamak için güneş kremini yanınızdan eksik etmeyin … Dalyan’dan göceğe özel araç ile ulaşımınızı sağlamaktadır. Göcekten kalkan tekne, Göcek limanından yola çıkıyor. Gulet Tipi Tekneler ile Göcek Körfezi’nden başlayarak Oniki Adalar’ın ve koyların en özellerinden olan konforu ile mavi bir yolculuğa çıkarıyor. Yassıcalar Koyu ve Bedri Rahmi Koyu ziyaret edeceğimiz noktalardan sadece bir kaç tanesi Öğle yemeği molası yaklaşık 1 saattir. Size menüde balık ızgara tavuk ve açık büfe mezeleriyle ziyafet çekeceksiniz.

3- Mehtap Turu

 

Bu tur, sizin ruhunuzun dinlenmesi ve tamamen eğlenceniz için düzenlenmiş bir aktivitedir. Günün batımını izleyerek sizleri romantik ve duygusal anlara sürükleyebilecek ve bol bol resim çekebileceğiniz bir anı olarak hatırlayabileceğiniz bir aktivitedir.

 

4- Ekincik Tekne Turu

Marmaris ve dalyan arasındaki fark yoktur. Bu cenneti bulabilmeniz için yapmanız gereken tek şey turumuza katılmak. Bu sayede kanalında en çok benzeri olmayan sazlıklar arasında gezip dünyaca ünlü iztuzu plajının hemen yanında başında bulunduğu ünlülerin uğrak yeri olan ekincik koyuna ulaşabilirsiniz. Koy doğallığını hiç bozmamış dağlardan süzülen çam ağaçları ile dolu.Saat 10.00’da Dalyan Limanından tur başlayacaktır.Sizi öncelikle bu turlar Ekinciğin mağaralarında yüzme molası veren bir balıkçılık molası takiben Ekincik semizce koyunda yüzme molasına devam edilir ve lezzetli bir öğle yemeği yersiniz. Yemekten sonra sizi kızıl burun ‘a götürür. Kızılburunda birçok balığı görme şansınız olacaktır.Kızıl burunu takiben Dalyan’ın Delikli Adasına götürür.1 saatlik yüzme molası verilir suyun berraklığı dikkatinizi burda çekecektir.Öğlen 3-4 arasında yüzme molası verdikten sonra  Dalyan’ın göz bebeği İztuzu plajında ​​yüzme molası ve plajda yürüyüş imkanı sağlar. 17:30 ‘da Dalyan’ın limanına bırakarak tur sonlandırılır.

2- Jeep Safarii Turları

Adrenalin ve Macera tutkunları için düzenlenmiş Jeep Safari Turguva Kargıcak koyunda unutulmayacak bir adrenalin yaşatacak sizlere. Çeşitli zorlu yollardan ve bol aksiyonlu dağ yollarından geçerek adeta ralli havası verecek şekilde gezdirmektedir. Bu tura öğle yemeği dahil ve mola esnalarında çeşitli dağ ve yamaçta tırmanma şansı çay ve kahve ikramında bulunur.

 

3- Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye kaplıcaları sıcak suyun ve şifanın bulunduğu yer. Köyceğiz, Dalyan ve Ekincik Tekne ile ulaşım mümkün

Çevrede tekerlekli sandalye veya sedyeyle getirdiği hastaların 21 günlük bir günü geçirmek için gittiğine dair çok fotoğraf öykü dinleyeceksiniz. Bunlara inanınp inanmamak size kalmış.

Yararları ve belirtileri: Sultaniye Türkiye’nin en yüksek radyoaktivitesi olan kaplıcasıdır. 39-40 Derece Kalsiyum Klorür, Kalsiyum Sülfat, Kalsiyum Sülfür ve Radondan Oluşmuştur. Dalyan’a geldiyseniz bu kaplıcalarda en az bir 2 saatinizi ayırmanızı tavsiye ederiz.

4- YuvarlakÇay (Serinlik Vadisi)

Dalyan’da Konaklama yapıyorsanız gitmeniz gerekir yerlerden biriside Yuvarlakçay.

Yuvarlakçay, Dağ Suyunun üzerinde restorantlar kurulmuş, soğuk dağ suyunun akıntısının damlalarını hissettirecek. Genelde Suyunun soğukluğu gibi pozisyonuda serin olan yuvarlakçay, soğuk suyuna girmek cesaret ister. Yaz mevsimde de suyunun soğukluğunu ve özelliğini kaybetmemesi halen insanları düşündürmekte. Ancak siz gittiğinizde düşünmeyeceksiniz. Buranın  yöresine ait yemekleri başlıca tandırlarını, balıklarını, lezzetli etlerini tadarken bir yandanda serin sulara gömülme şansınız vardır.

Ulaşımı; Eger Aracınız yok  ise ortaca minibüslerine binip ortaca merkezden “koycegiz / mugla” minibüslerine yuvarlakçay dediğinizde sizi indireceklerdir.Oradan 2 -3 dakika bir yürümeniz gerekmektedir. Eğer Aracınız var ise köyceğiz yolu üzerinde çıkan bilgi tabelası ile ulaşımınız çok kolay olacaktır. 

 

5-DALYAN BALIK AVI VE TURU

 

Dalyan denilince akla gelen başka bir çağrışımda balıktır. Adı üstünde Dalyan: Balık tutmak ve saklamak üzere deniz kenarında, koy ve boğazlarda sınırlanmış deniz alanı.

Dalyan’a gelipte olan mavi yengeçin tadına bakmadan ayrılmak olmaz.

Dalyan kanalları aynı zamanda DALKO (Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi) doğal balık üretim merkezidir. Burada doğal ortamda çupra,levrek ve kefal üretilmektedir. Bunların yanında Dalyan’daki balık türleri: Lahoz, Mırmır, Sazan, Yılan Balığı, Barbun. Bu nedenle burada avlanmak DALKO’nun kontrolü altındadır. Genelde avlanmak yasak olmasına ragmen sportif amaçlı olta balıkçılığına balıkların üreme mevsimlerin deki geçiş zamanları hariç pek müdahele edilmemektedir. Bu aktivite ile ilgili bir çok gelişmeyi otelimiz sponsor olup sizler için kolaylık sağlamaktadır.

6-DALYAN SOKAKLARI Ve GECELERİ

Dalyanda, yaz mevsimleri oldukça sıcak ve insanlar sokakta yürümek yerine çeşitli tekne turları veyahut konakladığı otelin havuzunda serinlemek ister. Sokaklar gündüz vakitleri fazla yoğun olmamaktadır. Geceleri ise oldukça hareketli ve restoranlarında Canlı müzik yapan çokça restoran ve kafeteryalar göreceksiniz. Ayrıca Dalyan’a geldiğinizde Belediye’nin çay bahçesinde çayınızı yudumlayıp enfes nehır manzarası ve kral mezarlarını seyretme şansınız sadece Dalyan’da var.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.