Dalyan Hotel Caria Royal
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
                                                            DALYAN İZTUZU PLAJI

 

Doğa harikası İztuzu Plajı, Radar tepesinin eteğinden Dalyan Boğaz’ına kadar 5 bin 400 metre uzunluğundadır. Boğazın batısındaki Küçük Plaj kumsalını da ilave ederseniz, toplam uzunluk 6 kilometreyi aşmaktadır. Bir tarafı açık deniz (Akdeniz), bir tarafı Dalyan kanalı, bir tarafı da kanalı denize bağlayan boğaz olan İztuzu plajı doğal bir yarımadadır. Carreta caretta’ların üremek için yumurtalarını bıraktıkları, dünyadaki nadir plajlardan birisidir. Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip İztuzu, tam bir doğa harikasıdır.  Kumları altın renginde ve çok incedir. Deniz temiz ve berrak, kıyıları ise sığdır.

İztuzu Plajı’nında göze batan diğer bir özelliği ise denizinin bir tarafı tuzlu bir tarafının tatlı su olmasıdır.Plaj kumunun bir kısmı deniz bir kısmı ise İztuzu Gölü ile birleşmiştir.Plaj kumu ince olduğundan dolayı Caretta Carettalar yumurtalarını bırakır ve akşam vaktileri yuvalarından gezintiye çıkabilir. Ayrıca iztuzu plajında Kaplumbağa hastanesinde kaplumbağaları görme imkanınız oldukça yüksektir.

İztuzu Plajına ulaşım hem deniz yolu hem de kara yoluyla yapılmaktadır. Kara yolunda,ister kendi aracınızla ister Belediyenin imkan sağladığı Minibüs Dolmuşlar ile ulaşılabilir. Deniz Yoluyla ise özel tekne turları ile katılabilir veya belediyenin imkan sağladığı dolmuş tekneler ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.